Czym się różni invisalign od clear aligner?

Korekcja zębów za pomocą przezroczystych szyn stała się w ostatnich latach bardzo popularną alternatywą dla stałych aparatów ortodontycznych. Przezroczysta szyna, która na pierwszy rzut oka jest całkowicie niewidoczna, z powodzeniem koryguje nierówne zęby. Teraz pojawia się pytanie: czym się różni invisalign od clear aligner? Plastikowe szyny wyglądają bardzo podobnie, ale istnieją znaczne różnice w działaniu nakładek. Należy odróżnić szyny kosmetyczne od szyn ortodontycznych. Klasyfikacja ta określa, w jakim stopniu zęby można skorygować terapią alignerową. Jaka jest dokładna różnica między jednym a drugim producentem i czym się różni invisalign od clear aligner?

Czym się różni invisalign od clear aligner?

Najważniejsza i największa różnica między przezroczystymi nakładkami kosmetycznymi a Invisalign polega na tym, że nakładki Invisalign umożliwiają ortodontyczne prostowanie zębów. Invisalign jest wynalazcą przezroczystego nakładki i nadal posiada 660 patentów na całym świecie chroniących system przed imitacją. Nie tylko szyny są wyjątkowe, najbardziej zaawansowaną technologię oferuje również skaner iTero. Skan pomaga przeszkolonym lekarzom zarejestrować siedmiokrotnie lepsze dopasowanie nakładki. Oznacza to, że wyniki leczenia są dokładniejsze niż kiedykolwiek. W większości przypadków twórcom czysto kosmetycznych szyn dentystycznych brakuje zasobów i środków do przeprowadzenia leczenia ortodontycznego. Kosmetyczna korekcja zębów oznacza, że ​​można zmienić tylko położenie przednich 6-8 zębów. Może to wystarczyć pacjentom z niewielką niewspółosiowością. Ten rodzaj prostowania zębów nie jest odpowiedni dla wszystkich niewspółosiowych zębów. Ortodonta może najlepiej ocenić nieprawidłowości i zalecić odpowiednią metodę leczenia. Ponadto różne są okresy leczenia i koszty.

Główne różnice

Dużą zaletą systemu Invisalign są opatentowane nasadki. Łączniki to łączniki kompozytowe, które są przyklejane do zęba. Kolor nasadek jest dopasowany do koloru zębów pacjenta, niektórzy pacjenci w ogóle nie potrzebują żadnych nasadek, a inni potrzebują kilku. Nasadki pomagają precyzyjnie przesuwać zęby w pożądanych kierunkach. Przykładowo kły są trudne do obracania, a użycie nasadek jest niezbędne do tego ruchu zębów. Przypadki, które można leczyć Invisalign, obejmują stłoczenie, luki, zgryz górny, dolny, głowy, krzyżowy i otwarty. Szyny i ich materiał również różnią się od innych producentów. Czym się różni invisalign od clear aligner? Aparaty Invisalign są mocniejsze, ponieważ są wykonane z materiału SmartTrack. Ten specjalny plastik pozwala na bardziej kontrolowane leczenie i pomaga zębom poruszać się o 50% szybciej w porównaniu z innymi nakładkami.

Zalety i Wady

Podczas prostowania zębów za pomocą tego rodzaju aparatów wystarczy kilka wizyt u dentysty.
Podstawową zaletą jest, że szyny są cienkie i przezroczyste, dlatego są niewidoczne i zapewniają dyskrecję. Leczenie jest całkowicie bezbolesne. Pacjenci zgłaszają jedynie lekkie uczucie ucisku podczas zakładania nowej szyny. W przeciwieństwie do większości dostawców nakładek prawie wszystkie niewspółosiowości zębów można leczyć za pomocą Invisalign.

Nowoczesna technologia jest skuteczna i bardzo precyzyjnie przesuwa zęby. Z reguły czas leczenia jest więc krótszy niż w przypadku aparatów stałych. Nakładki można łatwo czyścić miękką szczoteczką do zębów i pastą do zębów. Od czasu do czasu zaleca się stosowanie specjalnych tabletek musujących z węglanem sodu w celu dokładniejszego oczyszczenia.

Osoby noszące aparat stały muszą unikać niektórych produktów spożywczych, które mogą zaczepić lub uszkodzić druty i wsporniki. Przezroczyste nakładki można wyjmować do jedzenia.
Oczywiście każda metoda korekcji zębów ma nie tylko zalety, ale i wady. Prostowanie zębów za pomocą alignerów wymaga nieco więcej dyscypliny niż w przypadku aparatów stałych. Ponieważ dla optymalnego efektu ważne jest, aby szyny były noszone co najmniej 22 godziny dziennie.
W życiu codziennym zawsze należy mieć w kieszeni pojemnik do przechowywania, jeśli planujemy jeść poza domem lub pić napój inny niż woda w ciągu dnia.

Koszt

Mimo że leczenie w obu przypadkach jest podobne, to trudno dokładnie ocenić, ile kosztuje każda metoda. Całkowity koszt leczenia przy pomocy nakładek invisalign jest jednak wyższy. Cena jednak zależy od przede wszystkim od wady zgryzu i ilości nakładek w całym procesie leczenia.