Nieprzyjemny zapach z ust – halitoza

Problemy związane z jamą ustną przybierać mogą najróżniejsze postacie. Najczęściej oczywiście ludzie zmagają i z ubytkami w szkliwie, które doprowadzają do powstawania próchnicy, lecz oprócz tego problemem mogą być także przebarwiające się zęby, a także nieprzyjemny zapach z ust. Szczególnie ta ostatnia przypadłość stanowi ogromny kłopot w codziennym życiu. Nieprzyjemny zapach z ust – halitoza. Czym jest ta przypadłość i jak sobie z nią poradzić?

Przyczyny występowania halitozy

Nieprzyjemny zapach z ust – halitoza. Dla wielu osób brzmi to jak wyrok i bardzo poważny problem w życiu. Na szczęście istnieją dość skuteczne sposoby na to, aby pozbyć się tego problemu i zdecydowanie poprawić jakość swojego oddechu. Żeby jednak można to było zrobić, koniecznie trzeba się dowiedzieć, jakie są przyczyny powstawania halitozy. Co może ją powodować?

Zdecydowanie najczęstszym powodem pojawiania się halitozy jest niezachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Prowadzi to do nagromadzenia się w niej dużej ilości bakterii. Te z kolei podczas rozkładania resztek jedzenia wydzielają z siebie nieprzyjemne gazy, które wpływają na nasz oddech.
Nieprawidłowa higiena jamy ustnej może również spowodować nadmierne odkładanie się na zębach kamienia, co skutkować będzie chorobami dziąseł. Również i to może być powodem pojawiania się nieprzyjemnego zapachu z ust.
Warto również odnotować to, że konkretne potrawy mogą mieć wpływ na oddech. Pogarsza go na pewno czosnek, lecz również cebula. Negatywny wpływ na jakość oddechu ma palenie papierosów czy też nadmierne ilości alkoholu. Na sam koniec warto zauważyć, że źródłem halitozy może być również choroba. Począwszy od zwykłego przeziębienia po cukrzycę i innego typu przypadłości.

Jak zwalczać nieprzyjemny zapach z ust?

Nieprzyjemny zapach z ust – halitoza. Jak sobie poradzić z tym problemem? Skoro już wiadomo, co może być źródłem halitozy, trzeba następnie zastanowić się nad tym, jak się jej pozbyć Jak można poprawić jakość swojego oddechu?
Podstawową sprawą, od której należy zacząć to oczywiście znalezienie przyczyny, a następnie jej usunięcie. Jeśli więc za nieprzyjemny oddech odpowiada słaba higiena jamy ustnej, należy ją poprawić. Jeśli źródłem nieprzyjemnego zapachu z ust jest zła dieta, również należy wprowadzić lepszą i zdrowszą.
Rzecz jasna często zdarza się tak, że nawet usuwając wszystkie możliwe przyczyny powstawania tego zjawiska, tak czy inaczej będzie się ono w mniejszym lub większym stopniu utrzymywało. Co należy zrobić w takim wypadku? Jak się okazuje, istnieje dość spora liczba różnego rodzaju środków mogących przyczynić się do poprawienia jakości oddechu. Warto tu wymienić np. specjalne pastylki, gumy do żucia czy też nawet spraye.

Domowe sposoby na halitozę

Jak więc widać, na rynku dostać można całkiem pokaźną liczbę różnego rodzaju środków i sposobów na to, aby poprawić jakość swojego oddechu. Można jednak równie ciekawe efekty osiągnąć, stosując zupełnie domowe sposoby. Jak konkretnie można to zrobić?
Jak się okazuje, rewelacyjnym sposobem na tę przypadłość jest picie dużej ilości wody. Dzięki temu możliwe jest wypłukiwanie z jamy ustnej sporej ilości bakterii, które odpowiadają za wydzielanie nieprzyjemnego zapachu.