Wybielanie zębów – na ile starcza?

Prędzej czy później u każdego człowieka zacznie dochodzić do przebarwiania się zębów. Jest to zjawisko naturalne, które wynika z wieku danej osoby, a często także ze sposobu życia, diety czy też ogólnego zdrowia. Nie oznacza to jednak wcale tego, że trzeba pogodzić się z faktem posiadania przebarwionych zębów — można je wybielić. Wybielanie zębów na ile starcza i na czym polega?

Czym jest efekt wybielania zębów i jak długo utrzymuje się jego intensywność?

Wybielanie zębów na ile starcza — od czego trzeba zacząć zdobywanie informacji na ten temat? Zdecydowanie najważniejsze jest to, aby dowiedzieć się, z jakiego powodu zęby w ogóle tracą swój piękny kolor, a także, na czym polega efekt ich wybielania. Co dokładnie dzieje się wtedy z zębami?
Choć szkliwo jest jedną z najtwardszych tkanek w ludzkim organizmie, to jednak narażone jest na wiele różnych czynników destrukcyjnych. Oczywiście jest ono wrażliwe na wydzielane przez bakterie kwasy, lecz również jest podatne na barwienie. Jeśli więc spożywa się wiele barwiących produktów, czyli np. często pije kawę, prędzej czy później szkliwo się przebarwi.

Co jednak dzieje się w sytuacji, gdy przeprowadza się proces wybielania zębów? Na rynku dostępne są liczne metody powrotu do białego koloru zębów, lecz każda z nich opiera się tak naprawdę na rozpadzie nadtlenku wodoru oraz wnikaniu wolnych rodników w szkliwo, oraz w zębinę. Doprowadza to do utleniania się tych tkanek, co powoduje ich wybielenie. Wybielanie zębów na ile starcza i czy jest to uzależnione od metody usuwania przebarwienia?

Czy intensywność wybielania zębów zależy od wybranej metody?

Wiedzieć trzeba, że zęby mogą być przebarwione w różnym stopniu. Część osób reaguje już na niewielkie przebarwienie i na początkowym etapie sięga po pomoc, natomiast inni starają się odwlec wybielanie, jak tylko mogą. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad tym, czy intensywność wybielania może zależeć od konkretnej metody.

Wybielanie zębów na ile starcza? Dla wielu osób może to być zaskoczeniem, lecz konkretna metoda w bardzo wyraźny sposób wpływa na osiągane efekty wybielania. Przykładowo zwykłe paski wybielające mogą dokonać zmian w barwie zębów dopiero po kilku tygodniach, natomiast lampa wybielająca usunie całe przebarwienie już po zaledwie jednej wizycie.

Jak dbać o zęby po wybielaniu, aby utrzymać ich białość jak najdłużej?

Jak zatem widać, konkretna metoda wybielenia ma duży wpływ na osiągane efekty. Wybielanie zębów na ile starcza? W tym wypadku również trzeba wiedzieć, że różne rozwiązania mają określoną trwałość. Najlepsze efekty udaje się uzyskać przy pomocy wybielania laserowego. Zęby powinny pozostać w dobrym stanie nawet przez 3 lata.

Czy można ten czas wydłużyć? Jak się okazuje, poprzez stosowanie np. odpowiedniej diety pozbawionej barwiących produktów, a także codzienne używanie wybielającej pasty do zębów, piękny wygląd uzębienia może utrzymać się nawet drugie tyle, czyli około 6 lat. Wiele tu jednak zależy od konkretnych zachowań danej osoby i tego, jak będzie dbała o swoje zęby.